רצף תמונות

אחת היכולות החזקות ביותר בואפןשוט היא היכולת ליבא רצפי תמונות. רצף תמונות זו תיקיה מלאה בתמונות בשמות דומים, וכמובן ממוספרים. כל קובץ תמונה מייצג תמונה אחת מהוידיאו, כך שקטע בן 30 שניות בקצב של 30 תמונות לשניה יזדקק ל900 תמונות. למרות שהטיפול ברצפי תמונות עלול להיות קשה (בגלל נפח הקבצים), ניתן לעשות איתם כמעט הכל.

ליבוא רצף תמונות, נא לעקוב אחר השלבים הבאים:

מיקום הקבצים ברצף

הרבה תכנות יכולות ליצור רצפי תמונות. לדוגמה, עם בלנדר (עורך תלת ממדי) ניתן ליצור רצף של כותרות מונפשות וליצא אותן לרצף של קבצי Png (עם שקיפות). זה ייצור תיקיה על המחשב שתכיל את הקבצים הללו.

יבוא רצף תמונות

בחירה בתפריט File > Import Image Sequence, שתפעיל את תיבת יבוא הרצף.  

בחירה בתיקיה המכילה את קבצי הרצף, ופורמט שיום הקבצים. לא כל רצפי התמונות משויימים באותו האופן. לדוגמה, Movie_0001.JPG ממש שונה מMovie_1.JPG. ברגע שמבנה שמות הקבצים הוזן כהלכה, יש ללחוץ על Import Image Sequence.

גרירה והשלכה של רצף

הדרך הקלה ליבא רצף תמונות, לגרור ולהשליך תמונה מהרצף ל"אזור הקבצים", או להשתמש במסך יבוא קבצים וליבא תמונה בודדת. תתקבל בקשה ליבא את כל הרצף. שמוש בשיטה זו יבדוק את מבנה שמות הקבצים באופן עצמאי, ויגדיר את התצורה הנכונה לרצף.

הוספה לציר הזמן

השלכת התמונה החדשה לציר הזמן. זה מייצד קטע אחד, בדיוק כמו קטע וידיאו רגיל.

יצירת רצף תמונות

אם אין ברשותכם רצף תמונות, קל ליצור אחד. לחיצה ימנית על כל קובץ וידיאו שהוא בקבצי הפרויקט ובחירה בה Convert to Image Sequence. זה ייצור תיקיה חדשה, וייצא כל תמונה לקובץ png נפרד. זה גם יוסיף התיחסות לרצף התמונות החדש במקטע "קבצי הפרויקט".

עריכת רצפי תמונות

לעריכת רצף תמונות, אנו ממליצים על שמוש בgimp (עורך תמונות בקוד פתוח). יש לו תוסף לסיוע בעריכת רצפי תמונות גדולים שיכול לפשט את הליך העריכה, השמירה ופתיחת הקובץ הבא ברצף. ניתן לעבוד מול כל תמונה, להסיר עיניים אדומות, להוסיף אפקטים זרחניים לחרבות אור, למחוק חוטים וכו'... ניתן לעשות הכל בעבודה של רצפי תמונה, אבל זה דורש המון מאמץ.

Gimp Animation Package (GAP)

GAP הוא תוסף לgimp, שעוזר לערוך רצפי תמונות. הוא מאפשר שמירה מהירה של התמונה הנוכחית וטעינת התמונה הבאה ברצף. אפשר גם להשתמש בתמונות מפתח להפעלת אפקטים על מספר תמונות, או אפלו ליצירת הנפשה. אם ברצונכם לערוך רצף תמונות, בהחלט כדאי להעיף מבט בGAP.

תמונת מסך של GAP