למד אופןשוט בחמש דקות!

השמוש באופןשוט קל, והמדריך הזה יקח אותך לסיור בתפעול הבסיסי שלו תוך פחות מחמש דקות. אחרי קריאת המדריך, תוכל ליצור מצגת תמונות עם מוזיקה.

שלב 1 - יבוא תמונות ומוזיקה

לפני שאפשר לעשות וידיאו, צריך ליבא קבצים לאופןשוט. גרור והשלך כמה קבצי תמונה (jpg,png...) ומוזיקה (רוב הפורמטים יעבדו) משולחן העבודה לעורך הוידיאו אופןשוט. יש להשליך את הקבצים למקום אליו מצביע החץ בתמונה.

שלב 2 - ארגון התמונות על ציר הזמן

אחרי שהקבצים יובאו, השלב הבא הוא הוספתם לציר הזמן וארגונם. לחיצה על כל תמונה (בזו אחר זו) וגרירתה לTrack 2 (מסלול מספר 2) על ציר הזמן. גרירה והשלכת תמונות (קטעים) וארגונן.

שלב 3 - הוספת מוזיקה לציר הזמן

להפיכת המצגת לחיה יותר, כדאי להוסיף מוזיקה. יש ליבא קבצי מוזיקה כפי שהוסבר בסעיף 1. לחיצה על קובץ מוזיקה, וגרירתו לTrack 1 (מסלול 1) על ציר הזמן.

תצוגה מקדימה של הפרויקט

לתצוגה מקדימה של הוידיאו והקול, יש ללחוץ על לחצן Play שתחת חלון התצוגה המקדימה. לחיצה חוזרת על אותו הלחצן לעצירה. יש לזכור שניתן לארגן את הקטעים על ידי גרירתם והשלכתם למיקום הרצוי.

שלב 5 - יצוא הוידיאו

ברגע שהתוצאה משביעת רצון, הצעד הבא הוא יצוא הוידיאו. זה ימיר את פרויטק האופןשוט לקובץ וידיאו יחיד, שיעבוד בכל נגן מדיה בלינוקס (כדוגמת טוטם, vlc וכו') או אתר (כדוגמת youtube, vimeo וכו').

לחיצה על הסמל Export Video בחלקו העליון של החלון (או שמוש בתפריט File > Export Video...). בחירה באחת האפשרויות המוגדרות מראש, ולחיצה על לחצן Export Video .

שלב 6 - להנות מאופןשוט!

אחרי שהבנתם את הבסס של אופןשוט - יבוא, ארגון, תצוגה מקדימה ויצוא , אנו מקוום שמדריך זה דרש פחות מחמש דקות מזמנכם. אנא קראו את המשך המדריך למשתמש לפרטים נוספים והבנה מעמיקה של אופןשוט, ויכולות מתקדמות. תהנו!